Kim jesteśmy

POZNAJ NAS BLIŻEJ

Projekt dobry owoc pierwszy raz zaistniał w 2009 roku w Norwegii pod nazwą gofrukt. Inicjatywa bardzo szybko zyskała swoich zwolenników i objęła swoim zasięgiem państwa skandynawskie takie jak Dania i Szwecja. W 2016 roku do projektu dołączyła Polska. Naszym celem jest przede wszystkim aktywizacja społeczna i zawodowa osób niepełnosprawnych. Tworzymy dla nich miejsca pracy, dzięki czemu mogą zaistnieć na rynku i wyjść z cienia społecznego, a za swoją pracę uzyskują godne wynagrodzenie. Starannie wybrane owoce pakowane są przez nich do ekologicznych koszy, po czym trafiają do naszych kontrahentów. Współpracujemy z firmami, które oprócz tego, że wspierają naszą inicjatywę, to także dbają o swoich pracowników zapewniając im codzienną dawkę witamin w postaci świeżych owoców. Dobry owoc to przede wszystkim samo zdrowie, dlatego też nasze kosze trafiają również do szkół, dzięki czemu dzieci zamiast sięgnąć po batonik na drugie śniadanie zjedzą soczysty owoc. Dobry owoc jest dobry dla wszystkich.

Jesteśmy otwarci na współpracę zarówno z dużymi korporacjami, małymi firmami, ale także jesteśmy dostępni dla indywidualnego klienta, więc świeże owoce mogą codziennie gościć w Twoim domu.


 

OWOCE Z PLANTACJI FAIR FRUIT

Nasze owoce są dobre od początku do końca. Przywiązujemy dużą wagę do problemów społecznych i środowiskowych występujących przy produkcji i handlu owocami tropikalnymi, dlatego też owoce pochodzą w dużej mierze od małych, lokalnych producentów. Nasz projekt stara się wspierać regionalne uprawy prowadzone w duchu upraw ekologicznych, w których stopień wykorzystania nawozów sztucznych i pestycydów ograniczony jest do niezbędnego minimum.

AKTYWIZACJA NIEPEŁNOSPRAWNYCH

Wspieramy osoby niepełnosprawne w aktywizacji społecznej i zawodowej, pomagamy wykorzystywać potencjał jaki w nich drzemie do rozwoju osobistego oraz zawodowego, dlatego też tworzymy dla nich miejsca pracy. Dzięki bliskiej współpracy z lokalnymi organizacjami i spółdzielniami zrzeszającymi osoby niepełnosprawne, nie tylko wspieramy rynek zatrudnienia, ale przede wszystkim pomagamy osobom niepełnosprawnym wrócić lub rozpocząć swoją karierę na rynku pracy. Istotną kwestią w naszym projekcie jest wynagrodzenie, bo otrzymują je wszyscy pracownicy, nawet ci, którzy przez swoje znaczne upośledzenie nie są w stanie wypracować tzw. normy.

OWOC DOBRY DLA WSZYSTKICH

Dobry owoc to przede wszystkim zdrowe i pyszne produkty i zależy nam na tym żeby były dostępne dla wszystkich. Niezwykle ważne jest to, aby wśród najmłodszych wyrobić nawyk sięgania po owoce, które są niezastąpionym źródłem witamin, odgrywające tak ważną rolę w rozwoju młodego organizmu.